Przebarwienie na ekranie Xiaomi – Sprawdziliśmy to

Zapewne trafiłeś tutaj, ze względu na problem z wyświetlaczem, a dokładniej na pojawiające się przebarwienie na ekranie Xiaomi. Dostajemy dużo pytań z prośbą o wyjaśnienie, czym to jest spowodowane. Czy jest to wada fabryczna wyświetlacza? Czy tego typu usterka podlega gwarancji? Postanowiliśmy przeprowadzić test i sprawdzić, dlaczego tak się dzieje.

W jaki sposób powstaje przebarwienie na ekranie Xiaomi?

Do testów posłużyły nam:

  • rozbity, aczkolwiek poprawnie działający ekran Xiaomi Redmi 4
  • wyświetlacz Xiaomi Redmi 4X

żółta plama na wyświetlaczu xiaomi

Eksperyment polegał na wytworzeniu żółtej plamy na ekranie. W tym celu wykorzystaliśmy narzędzie serwisowe wykonane z twardego tworzywa. Dociskając ekran od spodu, uzyskaliśmy efekt wygięcia ekranu (naprężenia na matrycy). W konsekwencji powstały przebarwienia na ekranie, z jakimi prawdopodobnie masz problem.

przebarwienie na ekranie xiaomi

 

Dlaczego na ekranie pojawia się flara?

Po przeprowadzeniu eksperymentu widzimy, że żółta plama na ekranie powstaje w wyniku naprężeń na matrycy. Wystarczy minimalne naprężenie matrycy, aby spowodować widoczne przebarwienia. Zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób przebarwienie na ekranie Xiaomi pojawia się na ekranie, który jest dokładnie spasowany z obudową? W naszej opinii powodów może być kilka:

  1. Nierówna warstwa kleju pomiędzy digitizerem a ekranem. Podczas użytkowania urządzenia, jest ono ciągle poddawane naprężeniom. Pomiędzy digitizerem a ekranem występuje warstwa kleju. Ciepły klej jest elastyczny i w niektórych przypadkach może dojść do sytuacji, w której jest on wypychany ze środka ekranu na obrzeża, co w konsekwencji powoduje nierównomierne jego rozłożenie a tym samym naprężenie ekranu. Jest to sytuacja niedopuszczalna i nie do zaakceptowania. Skutkuje to pojawieniem się przebarwień i wypaleń. Jest to wada produkcyjna, która w naszej opinii powinna być uznana podczas rozpatrywania naprawy gwarancyjnej.

  2. Naprężenia korpusu obudowy. Większość obecnie produkowanych urządzeń posiada obudowę wykonaną z miękkiego metalu, który można bardzo łatwo wygiąć, na przykład podczas wyciągania telefonu z przedniej kieszeni spodni podczas siedzenia. Wygięta obudowa powoduje zwiększony nacisk na ekran, co również powoduje pojawienie się przebarwienia.
  3. Nieodpowiednie spasowanie ekranu z ramką (dotyczy głównie błędów podczas wymiany ekranu). Ta sytuacja może mieć miejsce podczas ponownej wymiany ekranu.

 

Jakie rozwiązanie proponuje MIService

W pierwszej kolejności proponujemy zdemontować wyświetlacz. Wówczas nacisk obudowy na ekran nie będzie miał miejsca. Kolejnym krokiem będzie wyprostowanie korpusu obudowy. Bardzo ważne jest, aby robić to bardzo delikatnie, ponieważ może dojść do jego pęknięcia.

Jeżeli zdjęcie wyświetlacza nie pomoże, należy oddzielić dotyk od wyświetlacza i ponowne skleić oba elementy lub wymienić digitizer.

Możesz skorzystać z naszej pomocy, wypełniając formularz kontaktowy. Poniżej udostępniamy film z eksperymentu, na którym widać, że przebarwienie na ekranie Xiaomi zanika w momencie odciążenia narzędzia serwisowego od ekranu:

Jeżeli spodobał się Tobie artykuł i chciałbyś więcej, zagłosuj poniżej ☆. Postaramy się aktualizować nasz blog o nowe artykuły, które mogą pomóc w naprawie Twojego smartfona.


Wprowadziliśmy nowy sposób komunikacji poprzez platformę Messenger na naszej stronie głównej serwisu. Wszystko z myślą o łatwiejszym i szybszym sposobie komunikacji z naszymi klientami. Możesz również zajrzeć na nasz fanpage na FB.

Przebarwienie na ekranie Xiaomi – Sprawdziliśmy to
Ocena: 4.3 z: 18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *