Xiaomi MI5 nie reaguje / nie włącza się? Serwis Xiaomi

Xiaomi MI5 nie reaguje nie włącza się / nie wstaje pomimo częściowo naładowanej baterii, brak jakiejkolwiek reakcji?

W znacznej większości przypadków usterkę powoduje jeden element – układ ładowania usytuowany na płycie głównej o nazwie Qualcomm PMI8994 w wersji 002.

Za co odpowiada układ ładowania PMI8994?

Qualcomm PMI8994 jest układem scalonym, odpowiedzialnym za prawidłowe zarządzanie energią w urządzeniu, tzw. Power Management. Układ znajdujący się w MI5 posiada wadę w procesie produkcyjnym, polegającą na niewłaściwym umiejscowieniu termo pasty bezpośrednio na układzie. W wyniku powstałego błędu, układ podlega zbyt nadmiernemu nagrzewaniu, co w dłuższym czasie użytkowania może spowodować jego uszkodzenie.

xiaomi mi5 nie reaguje

W jaki sposób rozpoznać, że mamy do czynienia z uszkodzonym układem?

  1. W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić inną ładowarkę oraz (co ważne) kabel USB.
  2. Jeżeli Xiaomi MI5 nie reaguje w dalszym ciągu, sprawdź czy i w jaki sposób wykrywany jest przez komputer.
  3. Podłącz urządzenie do ładowarki i obserwuj diodę powiadomień – jeżeli widzisz słabo mrugającą diodę (mniej więcej w połowie intensywności świecenia), niemal pewne jest, że problem z układem ma miejsce w Twoim urządzeniu.
  4. Xiaomi MI5 nie reaguje w ogóle, a dioda powiadomień nie świeci – to również może mieć związek z wadliwym układem
  5. Jeśli posiadasz urządzenie do sprawdzania poboru prądu przez telefon, praca wadliwie działającego układu przejawia się tym, że chwilę po podłączeniu układ wyłącza ładowanie całkowicie. Po podłączeniu, natężenie prądu przyjmuje wartość rzędu 0.1 A / 0.3 A, jednak po kilku sekundach wartość jest bliska zeru 0,01 A | 0,02 A. Prawidłowo działający układ powinien pobierać pomiędzy 1-1,5 A (zależny od stopnia naładowania urządzenia)

W jaki sposób rozwiązać problem?

Aby przywrócić urządzenie do życia, konieczna regeneracja płyty głównej w Xiaomi MI5 w postaci wymiany opisanego wyżej układu Qualcomm PMI8994. Jeżeli Xiaomi MI5 nie reaguje, bardzo możliwą przyczyną jest właśnie wspomniany układ. Nasz serwis Xiaomi MIService zajmuje się naprawą uszkodzonego układu. Jeżeli jesteś zainteresowany naprawą, zapraszamy do kontaktu poprzez telefon | email | messenger

5 Responses

  1. Czy taka wada występuje też w Xiaomi mimix? Nie daje oznak życia, jedynie jak przytrzymam dłużej włącznik to dioda powiadomień mrugnie na czerwono. Bateria powinna być naładowana w około 80%.

  2. właśnie mi zdechł mi 5 , wcześniej już raz to zrobił ale się potem włączył, teraz już nie.
    Jaki jest koszt takiej naprawy ?

  3. proszę o ofertę na naprawę problemu niewłączania sie telefonu Mi5, wygląda na uszkodzenie tego układu zgodnie z opisem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów serwis online