Cichy głośnik podczas rozmowy | Cicho słychać rozmówcę

głośnik rozmów xiaomi

Dostajemy sporo zapytań do serwisu, gdzie problemem jest cichy głośnik podczas rozmowy. Klienci zgłaszają, że nie słychać rozmówcy, słabo słychać głośnik rozmów, czy głośnik od rozmów działa bardzo cicho.

Cichy głośnik podczas rozmowy – przyczyna

Gdy głośnik od rozmów działa bardzo cicho, głównym powodem okazuje się całkowite zabrudzenie / zapchanie kratki. Codziennie telefon poddawany jest działaniom wielu czynników z zewnątrz. Pył, kurz, woda sprzyjają gromadzeniu się brudu w kratce głośnika do rozmów. Gdy nie czyścimy tego miejsca, może dojść do sytuacji gdzie rozmówcę słychać bardzo cicho lub prawie wcale. Poniżej przedstawiamy skuteczny sposób, jak usunąć zabrudzenie z głośnika od rozmów.

Rozmówcę słychać bardzo cicho? Jak wyczyścić kratkę głośnika w telefonie?

Do przeprowadzenia tej operacji potrzebne nam będą następujące przedmioty:

 • pędzelek o umiarkowanej twardości włosia lub w warunkach domowych możesz użyć suchej szczoteczki do zębów
 • alkohol izopropylowy (na duże zabrudzenia, ale o tym niżej)
zestaw xiaomi do usunięcia zabrudzeń z głośnika
Zestaw do usunięcia zabrudzenia z głośnika rozmów

Etap czyszczenia zależy głównie od stopnia zanieczyszczenia kratki głośnika. Zacznij najpierw od wyczyszczenia kratki pędzelkiem “na sucho”.

 1. Gdy zabrudzenie jest niewielkie. Chwyć pewnie telefon. Przy użyciu pędzelka, wymiatającymi ruchami zacznij usuwać zabrudzenie z kratki. Ważne jest, aby włosie wchodziło w kratkę, ponieważ tylko w taki sposób można pozbyć się brudu. Można również spróbować użyć sprężone powietrze. W większości przypadków krok ten wystarcza do usunięcia problemu.
 2. Gdy pędzelek na sucho jest niewystarczający do usunięcia zabrudzenia. Gdy krok pierwszy jest niewystarczający, należy delikatnie zwilżyć włosie pędzelka lub szczoteczki i ponownie wymiatającymi ruchami rozpocząć usuwanie brudu z kratki. Zwilżenie pędzelka spowoduje zmiękczenie brudu i zwiększy szansę na wyczyszczenie kratki.
 3. Gdy pędzelek na mokro jest niewystarczający do usunięcia zabrudzenia (dla osób ceniących walory estetyczne). Prawdopodobnie w tym momencie głośnik będzie już działał zdecydowanie lepiej niż przed czyszczeniem. Możliwe jednak, że walory estetyczne będą dla Ciebie niewystarczające. Jeżeli chcesz wyczyścić kratkę w 100% należy zdemontować kratkę z telefonu i wyczyścić w myjce ultradźwiękowej.

Czego unikać podczas czyszczenia?

 • należy unikać spryskiwania bezpośrednio alkoholem izopropylowym na kratkę
 • nie zaleca się “dłubania” innymi narzędziami w kratce (np. igłą, wykałaczką)
 • nie wolno dmuchać ustami w kratkę, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie głośnika ze względu na wilgoć zawartą w wydmuchiwanym powietrzu

W ten oto sposób naprawiliśmy w krótkim czasie problem z głośnikiem w naszym telefonie. Sytuację gdy nie słychać rozmówcy mamy już za sobą 🙂 Jeżeli problem pojawi się ponownie, zajrzyj do nas. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

4 Responses

 1. Jesteście bogami, cytując Katarzynę Nosowską “Teraz słyszę”;))) Dziękuję specjalistom za ten pomocny i odkrywczy trik. Uratowaliście mi życie:)))

 2. Mam taki problem ze rozmówcę słyszę dobrze a on mnie bardzo słabo jaki może być problem i jeśli ktoś dzwoni jest czarny ekran co trzeba zrobic

  1. Jeśli rozmówca słyszy Cię bardzo słabo, możliwe że problem jest z zabrudzeniem mikrofonu w Twoim urządzeniu.

   Jeśli ekran jest czarny, problemem może być wadliwa aktualizacja aplikacji Telefon. Trzeba wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Telefon i zrestartować telefon. Jeśli to nie pomoże, można dodatkowo odinstalować aktualizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów serwis online