Zmiana oprogramowania

Jedną z usług, jaką świadczymy jest zmiana oprogramowania Xiaomi. Wgrywamy wyłącznie oryginalne Global Stable lub MIUI Polska z fabrycznie wgranym językiem polskim. Jako jeden z pierwszych serwisów specjalizujących się wyłącznie w Xiaomi, zmierzamy się na co dzień z wieloma zróżnicowanymi problemami w zakresie pracy systemu MIUI. Czy znasz przypadek, kiedy w Twoim urządzeniu Xiaomi wyświetlają się reklamy? Albo kiedy oprogramowanie nie posiada w pełni języka polskiego? Z dużą dozą prawdopodobieństwa posiadasz tzw. syfmiui, czyli oprogramowanie modyfikowane przed sprzedażą przez pośredników. Polega to na tym, że kompilowane oprogramowanie zostaje “wzbogacone” o paczkę z niepoprawnie przetłumaczonym pakietem językowym oraz często złośliwym oprogramowaniem, mogącym powodować wspomiane wyświetlanie reklam, bądź pobieranie niezamierzonych plików. W konsekwencji otrzymujemy system częściowo przetłumaczony na język polski i angielski. Zdarza się również kilka opcji w języku chińskim.

Jak rozpoznać syfmiui?

Syfmiui można rozpoznać na kilka sposobów, rozszyfrowując wersję oprogramowania.

Sprawdź wersję oprogramowania.

Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Wersja MIUI Wyróżniamy maksymalnie dwa rodzaje oprogramowania (stable oraz developer) dla każdego rynku: Globalnego (Global) i Chińskiego (China). Razem 4 konfiguracje. Niektóre urządzenia posiadają wyłącznie oprogramowanie dla Chin, np. Xiaomi MI4C.
Przykład Xiaomi MI6
 1. Global Stable V8.2.2.0.NCAMIEC
 2. Global Developer 7.8.10
 3. China Stable V8.2.28.0.NCACNEC
 4. China Developer 7.7.7Global Stable posiada kodowanie V8.2.2.0.NCAMIEC gdzie V8 oznacza MIUI 8, 2.2.0 to cyfry kolejnych wersji oprogramowania. China Stable posiada kodowanie takie samo jak w Global Stable. Różnica polega na kodowaniu liter. Global: NCAMIEC, China: NCACNEC, gdzie MI – Global, CN – China. Tak więc niemożliwe jest, aby wersja Global posiadała w kodowaniu CN. Sprawdźcie to u siebie 🙂 Global Dev i China Dev posiadają kodowanie: rok.miesiąc.dzień, np. 7.8.10 odpowiada dacie wydania 10 sierpnia 2017 r.
Najczęstsze “przeróbki” w wersji oprogramowania to: 8.2.2.0 -> 8.2.2.0.0 8.2.2.0 -> 8.2.98.56 (zbyt wysokie liczby) 7.8.10 -> 7.8.10.0 NCAMIEC -> 0NCAMIEC zmiana oprogramowania xiaomi syfmiui

Sprawdź wszystkie wersje oprogramowania wydane na Twoje urządzenie

Jeśli nie wszystko jest jasne z poprzedniego punktu, ten akapit rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.
 • Wejdź na stronę http://en.miui.com/download.html i wybierz interesujący Cię model. Jak rozpoznać syfmiui
 • Xiaomi MI5 (jako przykład) posiada oprogramowanie Global oraz China. Jeżeli nie widzisz swojej wersji oprogramowania w aktualnej wersji do pobrania (Full ROM pack) oraz wcześniejszych (zakładka Older versions) istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiadasz tzw. syfmiui. Jeżeli nie jesteś pewien, jaką wersję posiadasz, wypełnij formularz kontaktowy i skontaktuj się z nami.
wcześniejsze wersje miui

Jakie korzyści przynosi oryginalny soft?

 • Możliwość pobierania aktualizacji OTA
 • Umożliwia zdejmowanie bootloadera
 • System jest wolny od złośliwego oprogramowania malware oraz bloatware
 • Możliwość reklamowania sprzętu w przypadku awarii
 • Wsparcie MiFlash

Zmiana oprogramowania Xiaomi wymaga cierpliwości. Jeżeli z jakichś przyczyn nie jesteś w stanie wykonać tej czynności samodzielnie, zgłoś się do nas klikając na Formularz kontaktowy.

Zamów serwis online

Oryginalne ekrany do Xiaomi i Redmi
Fabryczny zestaw z ramką, gotowy do montażu
Przejdź do Sklepu
Jak zwiększyć szansę na uratowanie telefonu?
Sezon wakacyjny w pełni, a co za tym idzie znaczna część społeczeństwa wyjeżdża na zasłużony urlop. Większość z nich wybiera wypoczynek nad wodą, nie zapominając o zabraniu swojego smartfona... Czytaj więcej
Przejdź do artykułu
Previous
Next