Xiaomi zalany wodą – jak zwiększyć szanse na uratowanie telefonu?

Sezon wakacyjny w pełni, a co za tym idzie znaczna część społeczeństwa wyjeżdża na zasłużony urlop. Większość z nich wybiera wypoczynek nad wodą, nie zapominając o zabraniu swojego smartfona. Zwiększa się przy tym możliwość jego zalania. W artykule przedstawię zalecenia i kroki, jakie należy podjąć, aby Xiaomi zalany wodą miał większe szanse na przetrwanie.

 

Piasek pod ekranem – przypadek z serwisu Xiaomi

telefon w piasku

Gdy wokół piasek i woda, nie trudno się domyśleć, że nie są to najlepsze warunki dla naszych smartfonów. Przytoczę przykład z naszego serwisu – klient dostarczył nam poprzez kuriera door to door uszkodzony Xiaomi MI5S Plus, w którym usterką był pęknięty ekran (tak ekran, nie szybka). Szybka nie posiadała nawet najmniejszej ryski, pomimo to, ekran był rozlany! Powód? Ktoś nieumiejętnie próbował naprawić urządzenie – ekran nie został naklejony poprawnie, stąd pod ekran dostał się piasek, który pod naciskiem spowodował pęknięcie ekranu. Na szczęście był to jednostkowy przypadek i takie sytuacje na pewno nie mogą mieć miejsca podczas zakupu nowego urządzenia.

 

Xiaomi zalany wodą – co robić?

telefon w basenie

Niemal każdy z nas miał taki przypadek w swoim życiu (jeżeli nie warto przeczytać) – telefon zalany. Co robić? Próbować wysuszyć? Włożyć do ryżu? Opłukać w zimnej wodzie? (znam taki przypadek) Poniżej zamieszczam kroki, jakie należy wykonać, aby zwiększyć szansę na uratowanie smartfona zalanego wodą / inną cieczą:

 1. Nie włączaj ekranu. Włączenie podświetlenia w zalanym urządzeniu często kończy się wypaleniem padów łączących ekran z płytą główną.
 2. Odłącz źródło zasilania, czyli baterię. Należy ściągnąć obudowę. Tak wiem, nikt przecież nie nosi ze sobą otwieraków do obudowy, czy kart do podważania. Warto jednak rozejrzeć się za takim zestawem – koszty są niewielkie (na Allegro kilka, kilkanaście złotych z wysyłką). Jeżeli jednak nie masz możliwości, spróbuj wyłączyć urządzenie, choć w niektórych przypadkach może to być niemożliwe. W razie problemów możesz się z nami skontaktować poprzez naszą stronę Serwis Xiaomi
 3. Pod żadnym pozorem nie podłączaj telefonu kablem USB do ładowarki czy komputera.
 4. Najlepiej również nie używaj urządzenia do czasu wyczyszczenia przez serwis.

Najważniejsze, aby odłączyć baterię. Woda przedostająca się do wnętrza urządzenia powoduje mikrozwarcia, które w konsekwencji mogą doprowadzić do spalenia elementów na płycie głównej. Wówczas, w niemal każdym przypadku, jedyną szansą na przywrócenie urządzenia do działania jest wymiana płyty głównej.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Dostępne kanały komunikacji: telefon | email | facebook

5 Responses

 1. Witam, chciałabym się dowiedzie jaki byłby koszt naparawy xiaomi s3 po zalaniu i niestety włączeniu go po tym zdarzeniu. Telefon obecnie nie reaguje na nic tylko wydaje w równych odstępach dźwięk jakby się włączał ale tego nie robi. Czy jest szansa na uratowanie takiego telefonu i czy to się kalkuluje? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam Wiola

 2. Dzień dobry. Posiadam telefon xiaomi reemigracja pięć plus, który wpadł do wody na mniej więcej półtorej sekundy. Telefon kiedy próbowałam go włączyć włączał się ,ale nie do końca. Czy dałoby się ten telefon naprawić i za jakim kosztem. Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź w tym temacie. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 3. Witam,
  w dniu wczorajszym zalałem telefon Xiaomi Mi A1 mlekiem od razu po zalaniu telefon został wyłączonym. Dostałem się do środka i odpiołem baterię wysuszyłem i w dniu dzisiejszym go uruchomiłem. Telefon się uruchamia boczne przyciski działają ale niestety nie reaguje na dotyk. Co mogło się stać i jaki byłby ewentualny koszt naprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Witam, prawdopodobnie zalany został układ odpowiedzialny za dotyk. Ciężko oszacować koszty bez oględzin, ale ostatecznie do wymiany ekran. Oryginalny ekran z ramką to koszt 220 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamów serwis online